The 2026 KZ RV Connect Mini CM191BHK is a lightweight, single-axle bunkhouse travel trailer, measuring approx. 22' 1" in length, with a 4,100lbs dry weight, 4,800lbs GVWR, and 5-person sleeping capacity. Key features include a 60" x 75" queen bed, 28" x 74" bunk beds, a booth dinette slide, a rear corner bath, an outside kitchen with a griddle, and a 14' power awning.
| Stock # | RNC4728 |
| Condition | NEW |
| Year | 2026 |
| Make | Kzrv |
| Model | Connect |
| Trim | CM191BHK |
| Status | AVAILABLE |
| General | |
|---|---|
| Category Class | Travel Trailer |
| Secondary Class | Bunkhouse |
| Slide(s) | 1 |
| Sleeps | 5 |
| VIN | 4EZTM1815T4021412 |
| Weights, Dimensions & Capacities | |
|---|---|
| Hitch Weight (lbs) | 550lbs |
| Gross Weight (lbs) | 4,800lbs |
| Fresh Water (gal) | 36g |
| Gray Water (gal) | 32g |
| Black Water (gal) | 32g |
| Length (FT/IN) | 22' 1" |
| Dry Weight (LBS) | 4,100 LBS |
| Options & Features |
|---|
| Construction, Safety & Power |
|---|
| Engine |
|---|
| Other Specifications | |
|---|---|
| Width (IN/MM) | 0 |
| Height (IN/MM) | 0 |
The 2026 KZ RV Connect Mini CM191BHK is a lightweight, single-axle bunkhouse travel trailer, measuring approx. 22' 1" in length, with a 4,100lbs dry weight, 4,800lbs GVWR, and 5-person sleeping capacity. Key features include a 60" x 75" queen bed, 28" x 74" bunk beds, a booth dinette slide, a rear corner bath, an outside kitchen with a griddle, and a 14' power awning.
This website uses cookies to enable essential tools and functionality in effort to enhance the browsing experience for our customers. For more information, read our privacy policy.