The 2026 KZRV Connect Mini CM181RB is a single-axle, ultra-lightweight travel trailer, typically measuring 22 feet 1 inch in total length and featuring a rear bathroom floorplan. It is designed to be towed by smaller SUVs and light-duty trucks, with a dry weight of approximately 3,930 to 3,980 lbs.
| Stock # | RNC4727 |
| Condition | NEW |
| Year | 2026 |
| Make | Kzrv |
| Model | Connect |
| Trim | CM181RB |
| Status | AVAILABLE |
| General | |
|---|---|
| Category Class | Travel Trailer |
| Secondary Class | Rear Bath |
| Slide(s) | 1 |
| Sleeps | 3 |
| VIN | 4EZTM1813T4021425 |
| Weights, Dimensions & Capacities | |
|---|---|
| Hitch Weight (lbs) | 530lbs |
| Gross Weight (lbs) | 4,800lbs |
| Fresh Water (gal) | 36g |
| Gray Water (gal) | 32g |
| Black Water (gal) | 32g |
| Length (FT/IN) | 22' 1" |
| Dry Weight (LBS) | 3,980 LBS |
| Options & Features |
|---|
| Construction, Safety & Power |
|---|
| Engine |
|---|
| Other Specifications | |
|---|---|
| Width (IN/MM) | 0 |
| Height (IN/MM) | 0 |
The 2026 KZRV Connect Mini CM181RB is a single-axle, ultra-lightweight travel trailer, typically measuring 22 feet 1 inch in total length and featuring a rear bathroom floorplan. It is designed to be towed by smaller SUVs and light-duty trucks, with a dry weight of approximately 3,930 to 3,980 lbs.
This website uses cookies to enable essential tools and functionality in effort to enhance the browsing experience for our customers. For more information, read our privacy policy.