| Stock # | RNC4723 |
| Condition | NEW |
| Year | 2026 |
| Make | Kz Rv |
| Model | Durango |
| Trim | G384MSQ |
| Status | AVAILABLE |
| General | |
|---|---|
| Category Class | Fifth Wheel |
| Secondary Class | Rear Livingroom |
| Slide(s) | 4 |
| Sleeps | 4 |
| VIN | 4EZFV4322T6010836 |
| Class | Travel Trailer |
| Spec Description | The 2026 KZ RV Durango Gold G384MSQ is a luxury rear-living fifth wheel, approximately 42' 3" long with a 17,500 lb GVWR, designed for four occupants. It features four slides, a 70" x 80" electric tilt king bed, 3-burner cooktop, 26 cu ft residential refrigerator, and extensive residential amenities, including a 40" fireplace and 50" Smart TV. |
| Weights, Dimensions & Capacities | |
|---|---|
| Hitch Weight (lbs) | 2,950lbs |
| Gross Weight (lbs) | 17,500lbs |
| Fresh Water (gal) | 76g |
| Gray Water (gal) | 90g |
| Black Water (gal) | 50g |
| Length (FT/IN) | 42' 3" |
| Dry Weight (LBS) | 14,720lbs LBS |
| Options & Features |
|---|
| Construction, Safety & Power |
|---|
| Engine |
|---|
| Other Specifications | |
|---|---|
| Width (IN/MM) | 0 |
| Height (IN/MM) | 0 |
| Length (FT) | 42' 3" |
| Number Of Propane Tanks | 2 |
| Total Propane Tank Capacity (GAL/LBS) | 60g |
| Sidewall Construction | Azdel |
| Number Of Awnings | 2 |
| Power Retractable Awning | Yes |
| Leveling Jack Type | 6-Point Auto Leveling |
| Number Of Oven Burners | 4 |
| Refrigerator Size | 26 cu. ft. |
| Refrigerator Power Mode | Electric only |
| Reclining Sofa | 1 |
| Max Sleeping Count | 4 |
| Number Of King Size Beds | 1 |
| Number Of Convertible Sofa Beds | 1 |
| Number Of Bathrooms | 1 |
| Air Conditioning Type | (3) 15,000 BTU ducted roof A/C |
| Heater Type | 40,000 BTU furnace, along with |
| Water Heater Tank Capacity (GAL/L) | 60K on-demand tankless water h |
| Water Heater Pump Power Mode | LP/Propane |
| Speaker Location(s) | Living room & Basement compart |
| Washer/Dryer | Two-piece stackable washer and |
| Dishwasher | Stainless steel dishwasher |
| Speakers | Sound bar in LR, Portable JBL |
| Television | (2) Installed |
This website uses cookies to enable essential tools and functionality in effort to enhance the browsing experience for our customers. For more information, read our privacy policy.