The 2024 Entegra Coach Vision XL 31UL is a Class A gas motorhome built on a Ford F53 chassis with a 7.3L V-8 335 HP engine, featuring 3 slides, a 33 ft. exterior length, and a 22,000 lbs. GVWR. This model typically features a King-size bed, residential refrigerator, and can sleep up to 5-8 people, depending on configuration options like the overhead cab bunk.
| Stock # | RNC4688 |
| Condition | USED |
| Year | 2024 |
| Make | Jayco |
| Model | Entegra |
| Trim | 31UL |
| Status | AVAILABLE |
| General | |
|---|---|
| Category Class | Class A Gas |
| Secondary Class | Front Livingroom |
| Slide(s) | 3 |
| Sleeps | 7 |
| VIN | 1F66F5DN1P0A12442 |
| Weights, Dimensions & Capacities | |
|---|---|
| Fresh Water (gal) | 72g |
| Gray Water (gal) | 50g |
| Black Water (gal) | 40g |
| Length (FT/IN) | 33' 0" |
| Options & Features |
|---|
| Construction, Safety & Power |
|---|
| Engine | |
|---|---|
| Fuel Type | Unleaded |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 7,000 |
| Engine Make | Ford F53 chassis |
| Engine Model | 7.3L V8 engine |
| Other Specifications | |
|---|---|
| Width (IN/MM) | 0 |
| Height (IN/MM) | 0 |
The 2024 Entegra Coach Vision XL 31UL is a Class A gas motorhome built on a Ford F53 chassis with a 7.3L V-8 335 HP engine, featuring 3 slides, a 33 ft. exterior length, and a 22,000 lbs. GVWR. This model typically features a King-size bed, residential refrigerator, and can sleep up to 5-8 people, depending on configuration options like the overhead cab bunk.
This website uses cookies to enable essential tools and functionality in effort to enhance the browsing experience for our customers. For more information, read our privacy policy.